23 lata

w Aleksandrowie Łódzkim

Jak uczymy?

Super metoda dr Tcharodzieja

Metoda? – nie stosujemy jedynie słusznej i wyłącznej metody i modnych haseł w naszych reklamach. Używanie języka – komunikacja, utrwalanie, konsekwentna praca, rozbudzenie motywacji, przekazanie pasji i zbudowanie morale zespołu. Ot cała receptura – podejście humanistyczne. Potrzeba też wyczucia i zrozumienia co danemu uczniowi potrzebne by osiągnąć cel. Każdy z nas jest przecież niepowtarzalny. Natomiast ‘metody’ z dzisiejszych reklam to często zwyczajne techniki, które standardowo pojawiają się na zajęciach jako element dużo większej całości.

Wysiłek – to Ci możemy obiecać. Wysiłek ale i trwały owoc, który zabierzesz dalej w swoje życie i pomnożysz. Żadnych cudownych metod, czarów, lewitacji i biegłości w tydzień super metodą dr Czarodzieja. Sedno? Jak najwięcej kontaktu z językiem (dyskusje plenarne, konwersacje, wiadomości, artykuły) byś sam ‘produkował’ język stopniowo czując się coraz pewniej. Musisz się pocić by wydedukować znaczenie nowych słówek, ale uwierz – zapamiętasz. Sprawdzone. Wyciągamy z Ciebie 110% ale i dbamy o to byś czuł, że jesteś u siebie. Twoje emocje to wielki sojusznik w nauce. Wpadnij gościnnie na zajęcia i zobacz jak to wygląda w praniu.

Czemu działamy już 20 lat?

Szkoła JOEY powstała z autentycznej pasji do języka i kontaktu z drugim człowiekiem. Zawsze uważałem, że nauczycielem trzeba być gdzieś głęboko w sercu, mieć empatię, wrażliwość i intuicję by spojrzeć na świat oczyma ucznia i dzięki temu znaleźć do niego drogę. Być skutecznym nauczycielem to wierzyć w ten zawód i go czuć. Jestem o tym przekonany. Nie zastąpi tego sala w panelach, komputery i okulary z diodami. Był kiedyś taki psycholog Carl Rogers, wizjoner i niesamowicie łebski facet. Autentyczność, empatia i akceptacja – to trzy filary nauczyciela. Nie nauczysz się tego z książek.


8-10 osób w grupie to
nasze optimum


Nauka nigdy się nie kończy - konferencja PASE W-wa


Czołowy autorytet w świecie nauczycieli (autor podręczników akademickich) - prof. Penny Ur


z dr Grzegorzem Śpiewakiem (autor podręczników, trener) i Agnieszką Łuczak z zaprzyjaźnionej szkoły Live