23 lata

w Aleksandrowie Łódzkim

O nas

Konrad Tomaszewski - lektor języka angielskiego

Konrad Tomaszewski

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej UŁ, przygotowanie pedagogiczno-metodyczne. W angielskim zakochany od dzieciństwa, do dziś randkuje z językiem pieczołowicie przygotowując każdą lekcję. Nauczanie traktuje idealistycznie – jako szlachetny zawód, który nie sposób wykonywać bez serca. Zawsze wdzięczny swojej anglistce w LO, która pozwalała mu prowadzić zajęcia ze swoją klasą.

W Centrum Joey od 1999. Blisko 10 lat równolegle pracował w gimnazjum i liceum pełniąc również rolę wychowawcy klasy w LO. Od 2011 nauczyciel mianowany. Wykonywał tłumaczenia dla banków, instytucji, urzędów miasta oraz stowarzyszeń na wyjazadach zagranicznych.

Pasjonat grafiki komputerowej, kompozycji, języków i technologii www. Walczy z grawitacją w butach do joggingu. Kocha przyrodę. Stara się żyć Ewangelią. Tata Marka, Zuzi i Kuby.

lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Natalia Lis

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim.

O pracy nauczyciela języka angielskiego marzyła już od przedszkola, a jej pierwszymi słuchaczami były pluszaki. Profesjonalną pracę lektora języka angielskiego rozpoczęła w 2007 roku. Przez te kilka lat miała okazję prowadzić zajęcia z uczniami w wieku od 3 do 63 lat na różnych stopniach zaawansowania. Uwielbia język angielski oraz kontakt z ludźmi, więc na zajęciach czuje się jak ryba w wodzie.

Świetnie rozumie potrzeby swoich słuchaczy, gdyż w wolnym czasie wciela się w rolę ucznia i zgłębia tajniki języka francuskiego. Lubi też dobrą książkę i teatr, lecz jej największą pasją są podróże.

Jej życiowe motto, które świetnie znają też wszyscy jej uczniowie to: No pain, no gain!

lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Weronika Szewczyk

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej ze specjalnością nauczycielską oraz Filologii Śródziemnomorskiej z językiem włoskim na Uniwersytecie Łódzkim.

Pracę lektora języka angielskiego rozpoczęła jeszcze na studiach. Jej życiowe motto to "Learning is fun", co też skutecznie stara się wdrażać na swoich zajęciach. Stara się w jak najbardziej zrozumiały sposób przekazać skomplikowane struktury gramatyczne i leksykalne przy użyciu "żywego jezyka" - piosenek, filmów czy gier językowych.

Uwielbia pracę z dziećmi, ponieważ podziwia ich zapał oraz chęć do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy. W przygotowanie każdych zajęć wkłada dużo serca i zaangażowania, ponieważ wierzy, że dzięki temu jej uczniowie w przyszłości rozwiną skrzydła i będą w stanie swobodnie komunikować się w języku angielskim. Jej największą pasją są podróże, a w wolnych chwilach chętnie oddaje się lekturze książek (zwłaszcza Jane Austen) i nauce języka włoskiego.

Mama Krzysia i Antosia.

W ciągu 25 lat istnienia szkoły mieliśmy przyjemność pracować z wieloma wyjątkowymi lektorami, z których każdy wniósł inne spojrzenie, unikalne narzędzia i nowe elementy w warsztacie dydaktycznym. Łączy ich jednak to co w pracy nauczyciela najważniejsze - serce.
Marta Stańczyk - lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Marta Stańczyk

anglistka

Ukończyła Filologię angielską oraz Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Nadal kształci się w kierunku plastycznym.

Spędziła 4 lata w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczyła się i pracowała. Uwielbia pracować z dziećmi, rozwijać w nich kreatywność i wzbudzać chęć nauki języka angielskiego przez zabawę. Pracuje z dziećmi od ponad 10 a przygodę z naszą szkołą zaczęła w 2006 roku. Doświadczenie zdobyte w swoim życiu pożytkuje by przekazać nie tylko wiedzę, ale także chęć do jej zdobywania. Pracuje nieszablonowo, zajęcia są bogate w ruch, muzykę i zabawę, a projekty dzieci zdobią pracownię.

Interesuje się sztuką, uczy się języka niemieckiego a w wolnym czasie maluje obrazy i podróżuje. Jej prace można obejrzeć m.in. tutaj: https://www.facebook.com/martakastanczyk

Karolina Żelewska - lektor języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Karolina Żelewska

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej UŁ oraz szkoły muzycznej. Bycie nauczycielem to dla niej coś więcej niż tylko przekazanie reguł gramatycznych. To przede wszystkim stworzenie bezpiecznej przestrzeni do zdobywania wiedzy i wyrażenia siebie bez obawy o bycie ocenionym. Najwiekszą radość przynosi jej obserwowanie uczniów, którzy z czasem zaczynają czuć się coraz pewniej w świecie języka angielskiego rozwijajac swój naturalny potencjał do nauki języka.

Swoją przygodę z nauczaniem zaczęła w szkole językowej opartej na bardzo popularnym w Wielkiej Brytanii programie Jolly phonics, który zakłada naukę czytania i pisania metodą fonetyczną. To podejście było jej szczególnie bliskie ze względu na jej wykształcenie muzyczne, które do dzisiaj wykorzystuje w swojej pracy szczególnie z młodszymi uczniami. Kończąc filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim swoją pracę magisterską oparła na badaniu wpływu zdolności muzycznych na predyspozycje językowe.

Zawsze stara się, aby nauka była przystosowana do ucznia, pamiętając o tym, że każde dziecko jest inne i wyjątkowe.

Prywatnie mama dwójki cudownych dzieci Antosi i Ignasia, którzy codziennie uczą ja spojrzenia na świat z uśmiechem i rozwijają jej nieskończone pokłady cierpliwości :)

Ania Serejko - lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Anna Białobrzeska-Serejko

anglistka

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Nauczanie języka angielskiego od zawsze miała "we krwi":) Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęła jeszcze w trakcie nauki w liceum - ucząc grupy dzieci w prywatnej szkole językowej.

Po studiach rozpoczęła pracę w szkole średniej w Łodzi na Księżym Młynie. Nauczyciel mianowany i Egzaminator Egzaminu Maturalnego i Gimnazjalnego przy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od 2008 prowadzi zajęcia z uczniami dorosłymi w korporacjach ucząc biznesowego i specjalistycznego języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Nieustannie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. Aktualnie rozwija swoje umiejętności w ramach Szkoły Metodyka.

W trakcie zajęć stawia przede wszystkim na nieszablonowość i zaangażowanie ucznia. Zawsze stara się stworzyć atmosferę wsparcia i rozwoju ułatwiając uczniom przełamanie bariery językowej. Znaki szczególne jej zajęć to kolorowe mazaki, klej i nożyczki. Nie wyobraża sobie zajęć bez własnoręcznie robionych Fiszek i prezentacji TED.

Mama trójki dzieci: Oliwki, Mateusza i Leosia. W wolnych chwilach, których ma bardzo mało, czyta książki i ozdabia przedmioty metodą decoupage.

lektor języka angielskiego

Andrzej Musiał

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej z drugim językiem obcym (niemieckim) na Uniwersytecie Łódzkim.

Bakcyla do języka angielskiego połknął kiedy jako nastolatek wyjechał do Anglii na wymianę uczniowską, później zaś na odpowiednie tory pokierowały go zajęcia w Joey, na które uczęszczał aż do momentu rozpoczęcia studiów.

Bardzo ważna jest dla niego wymowa – samemu szlifuje do granic możliwości swój brytyjski akcent oraz uważa, że ten element może być kluczowy przy naszej ocenie w oczach native speakera.

W wolnym czasie poświęca się pisaniu swojej pierwszej powieści fantasy, grom RPG w papierowej i komputerowej wersji. Do tego interesuje się hiszpańskim futbolem oraz pojazdami pancernymi okresu drugiej wojny światowej i zimnej wojny.

lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Iga Łukawska

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Zafascynowana brytyjskim akcentem, część swoich studiów spędziła w Wielkiej Brytanii, dopracowując swój warsztat. Do dziś poprawna wymowa jest jej małą obsesją, czym stara się zarazić swoich uczniów.

Przekazywanie swojej wiedzy i samodoskonalenie szybko stały się jej pasją. Dobra atmosfera to według niej klucz do efektywnych zajęć. Jej tajną bronią jest poczucie humoru.

W wolnym czasie chadza do teatru, oczywiście najchętniej na sztuki Szekspira.

lektorka języka angielskiego w Joey Aleksandrów Łódzki

Dorota Stępień

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Nauczaniem zajmuje się od 2008 roku. Pracę zawodową rozpoczęła w szkołach państwowych (szkole podstawowej i gimnazjum), gdzie pracowała 4 lata. Posiada duże doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania.

Na zajęciach pokazuje, że nauka języka może być prawdziwą przygodą. Stara się zachęcić swoich uczniów, aby z własnej inicjatywy odkrywali tajemnice języka angielskiego oraz kulturę krajów anglojęzycznych. Na zajęciach wprowadza miłą i bezstresową atmosferę, która sprzyja przełamywaniu barier komunikacyjnych.

Z zamiłowania jest dietetykiem. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, szuka inspiracji kulinarnych, podróżuje, czyta książki i stara się nauczyć grać na ukulele.

lektor języka angielskiego

Maciej Piątczak

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzim. Kilkunastoletni staż pracy jako anglista w LO Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, LO w Łasku, szkole językowej Szuster, obecnie w Zespole Szkół w Domaniewie.

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat dało mu profesjonalny warsztat i dopracowane techniki językowe, których skuteczność potwierdzają co roku uczniowie na egzaminach i wyjazdach zagranicznych. Efektywność zajęć to jego priorytet, który realizuje tytaniczną pracą.

Prywatnie pasjonat fotografii i towarzysz Konrada w niekończącym się sporze Canon vs Nikon. Jego ostatnie sesje zdjęciowe znaleźć można m.in. tutaj: https://www.facebook.com/fotograf.maciejp/?fref=ts