21 lat

w Aleksandrowie Łódzkim

O nas

Konrad Tomaszewski - lektor języka angielskiego

Konrad Tomaszewski

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej UŁ, przygotowanie pedagogiczno-metodyczne. W angielskim zakochany od dzieciństwa, do dziś randkuje z językiem pieczołowicie przygotowując każdą lekcję. Nauczanie traktuje idealistycznie – jako szlachetny zawód, który nie sposób wykonywać bez serca. Zawsze wdzięczny swojej anglistce w LO, która pozwalała mu prowadzić zajęcia ze swoją klasą.

W Centrum Joey od 1999. Blisko 10 lat równolegle pracował w gimnazjum i liceum pełniąc również rolę wychowawcy klasy w LO. Od 2011 nauczyciel mianowany. Wykonywał tłumaczenia dla banków, instytucji, urzędów miasta oraz stowarzyszeń na wyjazadach zagranicznych.

Pasjonat grafiki komputerowej, kompozycji, języków i technologii www. Walczy z grawitacją w butach do joggingu. Kocha przyrodę. Stara się żyć Ewangelią. Tata Marka, Zuzi i Kuby.

Marta Stańczyk - lektorka języka angielskiego

Marta Stańczyk

anglistka

Ukończyła Filologię angielską oraz Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Nadal kształci się w kierunku plastycznym.

Spędziła 4 lata w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczyła się i pracowała. Uwielbia pracować z dziećmi, rozwijać w nich kreatywność i wzbudzać chęć nauki języka angielskiego przez zabawę. Pracuje z dziećmi od ponad 10 a przygodę z naszą szkołą zaczęła w 2006 roku. Doświadczenie zdobyte w swoim życiu pożytkuje by przekazać nie tylko wiedzę, ale także chęć do jej zdobywania. Pracuje nieszablonowo, zajęcia są bogate w ruch, muzykę i zabawę, a projekty dzieci zdobią pracownię.

Interesuje się sztuką, uczy się języka niemieckiego a w wolnym czasie maluje obrazy i podróżuje. Jej prace można obejrzeć m.in. tutaj: https://www.facebook.com/martakastanczyk

Ania Serejko - lektorka języka angielskiego

Anna Białobrzeska-Serejko

anglistka

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Nauczanie języka angielskiego od zawsze miała "we krwi":) Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęła jeszcze w trakcie nauki w liceum - ucząc grupy dzieci w prywatnej szkole językowej.

Po studiach rozpoczęła pracę w szkole średniej w Łodzi na Księżym Młynie. Nauczyciel mianowany i Egzaminator Egzaminu Maturalnego i Gimnazjalnego przy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od 2008 prowadzi zajęcia z uczniami dorosłymi w korporacjach ucząc biznesowego i specjalistycznego języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Nieustannie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. Aktualnie rozwija swoje umiejętności w ramach Szkoły Metodyka.

W trakcie zajęć stawia przede wszystkim na nieszablonowość i zaangażowanie ucznia. Zawsze stara się stworzyć atmosferę wsparcia i rozwoju ułatwiając uczniom przełamanie bariery językowej. Znaki szczególne jej zajęć to kolorowe mazaki, klej i nożyczki. Nie wyobraża sobie zajęć bez własnoręcznie robionych Fiszek i prezentacji TED.

Mama trójki dzieci: Oliwki, Mateusza i Leosia. W wolnych chwilach, których ma bardzo mało, czyta książki i ozdabia przedmioty metodą decoupage.

Pracowali z nami:

lektor języka angielskiego

Andrzej Musiał

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej z drugim językiem obcym (niemieckim) na Uniwersytecie Łódzkim.

Bakcyla do języka angielskiego połknął kiedy jako nastolatek wyjechał do Anglii na wymianę uczniowską, później zaś na odpowiednie tory pokierowały go zajęcia w Joey, na które uczęszczał aż do momentu rozpoczęcia studiów.

Bardzo ważna jest dla niego wymowa – samemu szlifuje do granic możliwości swój brytyjski akcent oraz uważa, że ten element może być kluczowy przy naszej ocenie w oczach native speakera.

W wolnym czasie poświęca się pisaniu swojej pierwszej powieści fantasy, grom RPG w papierowej i komputerowej wersji. Do tego interesuje się hiszpańskim futbolem oraz pojazdami pancernymi okresu drugiej wojny światowej i zimnej wojny.

lektorka języka angielskiego

Iga Łukawska

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim.

Zafascynowana brytyjskim akcentem, część swoich studiów spędziła w Wielkiej Brytanii, dopracowując swój warsztat. Do dziś poprawna wymowa jest jej małą obsesją, czym stara się zarazić swoich uczniów.

Przekazywanie swojej wiedzy i samodoskonalenie szybko stały się jej pasją. Dobra atmosfera to według niej klucz do efektywnych zajęć. Jej tajną bronią jest poczucie humoru.

W wolnym czasie chadza do teatru, oczywiście najchętniej na sztuki Szekspira.

lektorka języka angielskiego

Natalia Lis

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim.

O pracy nauczyciela języka angielskiego marzyła już od przedszkola, a jej pierwszymi słuchaczami były pluszaki. Profesjonalną pracę lektora języka angielskiego rozpoczęła w 2007 roku. Przez te kilka lat miała okazję prowadzić zajęcia z uczniami w wieku od 3 do 63 lat na różnych stopniach zaawansowania. Uwielbia język angielski oraz kontakt z ludźmi, więc na zajęciach czuje się jak ryba w wodzie.

Świetnie rozumie potrzeby swoich słuchaczy, gdyż w wolnym czasie wciela się w rolę ucznia i zgłębia tajniki języka francuskiego. Lubi też dobrą książkę i teatr, lecz jej największą pasją są podróże.

Jej życiowe motto, które świetnie znają też wszyscy jej uczniowie to: No pain, no gain!

lektorka języka angielskiego

Dorota Stępień

anglistka

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Nauczaniem zajmuje się od 2008 roku. Pracę zawodową rozpoczęła w szkołach państwowych (szkole podstawowej i gimnazjum), gdzie pracowała 4 lata. Posiada duże doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania.

Na zajęciach pokazuje, że nauka języka może być prawdziwą przygodą. Stara się zachęcić swoich uczniów, aby z własnej inicjatywy odkrywali tajemnice języka angielskiego oraz kulturę krajów anglojęzycznych. Na zajęciach wprowadza miłą i bezstresową atmosferę, która sprzyja przełamywaniu barier komunikacyjnych.

Z zamiłowania jest dietetykiem. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, szuka inspiracji kulinarnych, podróżuje, czyta książki i stara się nauczyć grać na ukulele.

lektor języka angielskiego

Maciej Piątczak

anglista

Absolwent Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Łódzim. Kilkunastoletni staż pracy jako anglista w LO Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, LO w Łasku, szkole językowej Szuster, obecnie w Zespole Szkół w Domaniewie.

Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat dało mu profesjonalny warsztat i dopracowane techniki językowe, których skuteczność potwierdzają co roku uczniowie na egzaminach i wyjazdach zagranicznych. Efektywność zajęć to jego priorytet, który realizuje tytaniczną pracą.

Prywatnie pasjonat fotografii i towarzysz Konrada w niekończącym się sporze Canon vs Nikon. Jego ostatnie sesje zdjęciowe znaleźć można m.in. tutaj: https://www.facebook.com/fotograf.maciejp/?fref=ts